Магическа забава!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Магическа забава!

Новата учебна година започва!
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Тетрадката на Директора Геца_пи4а

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 2:10 am

Very Happy Това е моята тетрадка със специален пергамент от кожа на директорски лъв...Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 2:21 am

Домашно по Трансфигурация:
"Беше тиха вечер и Геца си хапваше. Беше си взел от Голямата зала пуканки и кибрит. С магическата си прачка Геца издигаше пуканките и си ги слагаше в устата. А с кибрита се чудеше още какво да направи. scratch Когато се наяде с пуканки,Геца стана и отиде да се измие. Послу седна на леглото си и загледа кибрита си. За какво ли да го използва!?Тогава Геца чу да идва Макгонатъл. Тя влезе в стаята и каза:
Геца Меджикос,защо си играеш с кибрит!? По-добре се закърпи гащите,защото иначе няма да те допусна до скорошния бал!!!Mad
Геца и каза:
Но госпожо,аз нямам игла...(И тогава му дойде идеята да трансфигурира клечка от кибрита си в игла.)...
Макгонагъл излезе от стаята и тогава Геца отиде да си донесе гащите,които бяха скъсани от куидичния мач. Геца си взе магическата пръчка и една клечка кибрит и се съсредоточи. И тогава успя и трансфигурира успешно клечката кибрит в игла за шиене. Геца много се зарадва и хвърли настрана гащите,които още не беше зашил,само за да отиде при професор Кармен Ридъл и да й покаже какво е направил!!!"...Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Кармен Р
Гост




Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 2:37 am

Изключителен +110т. хареса ми,че си описал мястото,но някак си не успях да разбера от първия път ли си успял или няколко пъти си опитвал.Но все пак браво като за първи път е много добре Very Happy
Върнете се в началото Go down
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПет Мар 23, 2007 11:04 am

Домашно номер 2 по Трансфигурация:
Професоре,извинете,че закъснях с домашното,но вече ще съм редовен. Ето го домашното:

"Геца стана директор на училището за вълшебство и магия Хогуртс. За да стане магьосник трябваше Великите Магиве да го изпитат със специални изпитания. На едно от тях(най-важното) те му дадоха много мъничка книжка. Буквите и бяха толкова мънички, че даже по-малки и от микроби. Геца много искал да стане директор,но за да заеме този пост трябвало да разчете книжката. Маговете се зарадвали злобно,но тогава Геца извадил пръчката си. Съсредоточил се невероятно внимателно. И изрекъл следното заклинание:
-Енгоржио!!!
Книгата се уголемила и Геца прочел всичко вярно и точно. Така Великите Магове се примирили и му дали поста. Сега Геца е велик директор благодарение на заклинанието Енгорджио!!!queen "
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Кармен Р
Гост




Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПет Мар 23, 2007 11:55 am

РП-то е страхотно,но не това беше домашното.Както и да е няма да отнемам точки.Поне този път. Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeСъб Мар 24, 2007 2:05 am

Домашно номер 1 по Грижа за магическите саздания:
Свойствата на феникса:
Фениксът е птица с лечебни свойства. Нейните сълзи лекуват всякакви рани. Когато сълза на феникс падне върху рана тя веднага се изцерява и изчезва,сякаш никога не е съществувала. Това е много полезно за нас,хората защото в трудни битки се нуждаем от изцеряване на раните или можем да загинем. Пример под РП:
"Геца се приготви за тежкия дуел. Той щеше да е на живот или смърт. Цялата зала за дуелиране бе изпълнена с любопитни и изплашени зрители на дуела. Тогава в стаята влезе противника на Геца- Ридифуус Хастемничоре. Геца и противникът му се доближиха,поклониха се и започнаха дуела. Започна кървава и много опасна битка и тогава Геца рани тежко лявата си китка. Изпусна пръчката си и падна на земята обезоръжен и безпомощен. Ридифуус се усмихна и каза:
-Авадаа....
Тогава в помещението прелетя много красив феникс с пурпурни пера. Той кацна на ръката на Геца и отрони една сълзичка. Раната зарасна и Геца можеше да се защити от смъртоносното проклятие. Така той отърва живота си на косъм,благодарение на лечебните сълзи на феникса!!!
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Кейти Бейкър
Грифиндорка
Грифиндорка
Кейти Бейкър


Брой мнения : 82
Age : 31
Localisation : Somewhere in the middle of nothing ...
Registration date : 22.03.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeСъб Мар 24, 2007 5:09 am

Изпуснал си доста свойства, които притежава феникса:

-те се появяват и изчезват, когато поискат
-неговата песен е магическа - ако бъде чута от чисто, смело и добро същество феникса ще му вдъхне огромен кораж и сила, но ако съществото е лошо, зло мисли злини и прави лоши неща феникса му вдъхва с песента си ужасна разколебимост за момента и панически страх.
-от перата на феникса се правят магически пръчки, които обикновенно са много добри в трансфигурациите.
-може да носи изключително тежки товари


Общо взвето тези, които аз написах, и това което ти си написал, са всички свойства на феникса. Тъй като си написал най-важното и си се потрудил да напишеш и РП ще поставя оценка Надхвърлящ очакванията +90, но да знаеш, че това ще е само този път! Реалната оценка ако не беше написал РП е Приемлив + 75
Върнете се в началото Go down
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПон Апр 02, 2007 3:14 am

Домашно номер 2 по Грижа за Магическите създания:

Първо искам да кажа,че като малък живеех в имение близо до гората Хликценмъри. Там моята майка и баща ми,с дядо ми Албус Дъмбълдор срещаха на ден много животни. Едно от тях беше един бял еднорог. Аз го кръстих "Конче с пръчица на главата", но за съкратено му казвайме Рогчо. Той често влизаше в двора ни и му давахме храна и вода. На много пъти си направихме снимки с Рогчо,но само една ми е останала здрава и нетолкова съсипана. На нея виждате Рогчо и брътовчедка ми Жаклин:
Тетрадката на Директора Геца_пи4а 300px-DomenichinounicornPalFarnese-Снимката е стара и измачкана,но мисля че ясно виждате Рогчо.

Ето плана на урока:
Еднорог
1.Къде се среща еднорога?
а).силно застъпен е в гръцката митология.
б).среща се и по целия свят.
2.Храктеристика
3.Използване в магията
а)В магическите пръчки
б)В различни отвари
НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙ КРЪВ ОТ ЕДНОРОГ- ТОВА Е ПОЛОВИН ЖИВОТ,НО И ПОЛОВИН ВЪТРЕШНА СМЪРТ!!!Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Yanavulk
Учителка
Учителка
Yanavulk


Брой мнения : 91
Registration date : 10.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПон Апр 02, 2007 3:21 am

Ами като гледам стоя и чакам домашно по куидич? Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПон Апр 02, 2007 3:57 am

Извинете,че се забавих с домашното, професоре. Ето го и него- написах го на специална смесица от хартия,пергамент и папирус:

Куидич:
Правила в куидича-
-В един отбор участват по 7 човека. Общият брой на участниците в двата отбора е 14 души. Ако някой от тях бъде фаулиран се изпълнява наказателен удар. Когато търсача на някой от двата отбора улови снича се печелят по 150 точки за отбора му и играта приключва.

Топките в играта ас куафъл,блъджър и снич. Куафълът се използва за отбелязването на голове по време на играта. Блъджърът пък се опитва да пречи на играчите(нещо като препятствие или преследвач)като ги събаря от метлите им. Сничът пък е най-важната топка в играта. Тя е много трудна за улавяне,поради бързинаат си.

Метлите:
Направил съм подредба на метлите по качеството им:Дъбова стрела 79
Луноход
Сребърна Стрела
Чистометка 1
Чистометка 2
Чистометка 3
Чистометкa 5
Чистометка 6
Чистометка 7
Чистометка 11
Комета 140
Комета 180
Комета 260
Комета 290
Гръмотевица
Бърза клечка
Метеор
Клонка 90
Нимбус 1000
Нимбус 1001
Нимбус 1500
Нимбус 1700
Нимбус 2000
Нимбус 2001
Светкавица
Това е моето домашно...
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Yanavulk
Учителка
Учителка
Yanavulk


Брой мнения : 91
Registration date : 10.02.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПон Апр 02, 2007 4:59 am

М добре всичко си написал за домано значи имаш 6
Върнете се в началото Go down
Кейти Бейкър
Грифиндорка
Грифиндорка
Кейти Бейкър


Брой мнения : 82
Age : 31
Localisation : Somewhere in the middle of nothing ...
Registration date : 22.03.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeПон Апр 02, 2007 8:06 am

geca_pi4a написа:
Домашно номер 2 по Грижа за Магическите създания:

Първо искам да кажа,че като малък живеех в имение близо до гората Хликценмъри. Там моята майка и баща ми,с дядо ми Албус Дъмбълдор срещаха на ден много животни. Едно от тях беше един бял еднорог. Аз го кръстих "Конче с пръчица на главата", но за съкратено му казвайме Рогчо. Той често влизаше в двора ни и му давахме храна и вода. На много пъти си направихме снимки с Рогчо,но само една ми е останала здрава и нетолкова съсипана. На нея виждате Рогчо и брътовчедка ми Жаклин:
Тетрадката на Директора Геца_пи4а 300px-DomenichinounicornPalFarnese-Снимката е стара и измачкана,но мисля че ясно виждате Рогчо.

Ето плана на урока:
Еднорог
1.Къде се среща еднорога?
а).силно застъпен е в гръцката митология.
б).среща се и по целия свят.
2.Храктеристика
3.Използване в магията
а)В магическите пръчки
б)В различни отвари
НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙ КРЪВ ОТ ЕДНОРОГ- ТОВА Е ПОЛОВИН ЖИВОТ,НО И ПОЛОВИН ВЪТРЕШНА СМЪРТ!!!Evil or Very Mad

Давам ти Изключителен +100 точки, защото си пообъркал втора точка на плана. Трябваше да напишеш, че космите от еднорог се използват в магически пръчки, защото така изглежда сякаш целия еднорог или кръвта му , или нещо друго такова ... Аналогично и за Б под точка. Роговете се изпозлват в отварите. ( тук е много важно да го напишеш, защото обикновено от животните се използва кръв или някакви вътрешости Wink )

Иначе искам да те поздравя за доброто домашно и за това, че си имал възможност да общуваш с такова животно, защото малцина момчета са го направили Smile
Върнете се в началото Go down
Кийра Лестранж
Министър на магията
Кийра Лестранж


Брой мнения : 385
Age : 31
Localisation : In magic wolrd ...
Registration date : 06.08.2007

Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitimeСря Авг 15, 2007 6:31 am

Да напомня, че днес е последния ден за домашното по Черни изкуства ( Защита срещу черните изкуства ) Ако не се предаде днес ще намалявам за всеки изминал ден с 10 точки от дома и оценката
Върнете се в началото Go down
http://teenhit.informe.com
Sponsored content





Тетрадката на Директора Геца_пи4а Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Директора Геца_пи4а   Тетрадката на Директора Геца_пи4а Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тетрадката на Директора Геца_пи4а
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическа забава! :: Учението :: Домашни-
Идете на: