Магическа забава!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Магическа забава!

Новата учебна година започва!
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Коя е най-добрата книга?

Go down 
+2
Кийра Лестранж
Браян Рукууд
6 posters

Коя е най-добрата книга?
Философския камък (1-ва)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap8%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Стаята на тайните (2-ра)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap0%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Затворника от Азкабан (3-та)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap0%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Огнения бокал (4-та)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap8%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Ордена на финекса (5-та)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap15%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 15% [ 2 ]
Нечистокръвния принц (6-та)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap8%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Смъртоносните светии (7-ма)
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap23%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 23% [ 3 ]
Всичките са страхотни.
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap38%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 38% [ 5 ]
Всичките са ужасни.
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap0%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Не съм ги чел/а.
Коя е най-добрата книга? Vote_lcap0%Коя е най-добрата книга? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 13
 

АвторСъобщение
Браян Рукууд
Директор
Директор



Брой мнения : 945
Registration date : 08.02.2007

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeСъб Авг 25, 2007 11:26 am

Коя част от поредицата ви харесва най-много и защо тя повече от другите! Гласувайте и обосновете гласа си с мнение. Shocked
Върнете се в началото Go down
https://xaripotar.editboard.com
Кийра Лестранж
Министър на магията
Кийра Лестранж


Брой мнения : 385
Age : 31
Localisation : In magic wolrd ...
Registration date : 06.08.2007

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeСъб Авг 25, 2007 3:23 pm

Хаха по тая тема писах в един друг форум и е доста дългичко Laughing Предупрежадвам , че може да няма много смисъл в написаното, но така става като се опитвам да напиша нещо обосновено пък ме мързи Laughing Не чети ако не искаш да разбереш за книгите!!!

Мен ми харесва петата, защото там вече се появяват истинските битки и разбира се любимата ми Белатрикс Всичко е по-етсествено и не зависи само от късмета на Потър (какво е в някои други) Сега да обясня защо другите не ми харесват - не чети по-надолу ако не искаш да знаеш за книгите!

1. Хари Потър и философския камък:
Там са все още дечица и цялата им година минава доста спокойно. Примерно случката с трола - триото изпозлва едно единствено заклинание, но въпреки това го повали. На края на годината - за кучето трябва музика - лесно , това с растението, наистина беше малко по-трудно и тук вече се проявяват качества .... след това стаята с метлите беше малко тъпа , шаха ... шах като шах с вероятност да умреш Логическата стая си беше точно като за Хърми , а накрая когато Потър се изправи срещу Куиръл се оказа че има супер качество ( малко тъпо )

2. Хари Потър и стаята на тайните ( малко по-накратко, че ме мързи )
Годината пак минава доста беезинтересно, в търсене на стаята на Тайните. Накрая те я намира, спускат се долу , разбира се нещо се срутва и Хари героично трябва да направи всичко сам. Как феникса и шапката са си отворили мивката не ми стана ясно , ама подробности Другото беше битка с мечове - не мога да го нарека нещо магическо ....

3. Хари Потър и затворника от Азкабан - тук въобще не се среща нещо зло ( а на мен това ми харесва ) тъй че дори няма да коментирам много - всички са добри и се обичат ... бля бля бля

4. Хари Потър и Огнения Бокал - тази книжка що годе става , тук вече са малко по-големи и някак си почва да се усещат минималните знания, които имат. Второто състезание беше малко тъпо, а и не ми е ясно кой се е добрал до Крум - навярно Муди , но как го е спипал сам , като той винаги е следван от 20 момичета? Както и да е това го приемам за вярно

6. Хари Потър и Нечистокръвния принц - тук почти всичко се върти около Хари и Дъмбълдор и това малко ми се натрапва. Имам чувството , че Роулинг тук е започнала да се изчерпва и това ясно личи в седма книга. Иначе книгата е интересна горе-долу: медальона на островчето в езерото беше интересен момент, смъртта на Дъмбълдор и въобще онази вечер в Хогуортс също

7. Хари Потър и Смъртоносните светини / реликви /
Със свободно сърце мога да кажа, че това е най-големия боклук на Роулинг. Почти цялата книга ( според мен ) преминава в дълги размисли на Хари и накрая се спасява на косъм от опасността , заради своя велик късмет. Изведнъж триото става всемогъщо и знаещо всичко , а всички смъртожадни са балъци ... та дори Волдемор го изкараха тъп. Дразни ме и това как Хари си гледа в мислите на Волдемор - той не е добър легилимант и независимо от някаква смотана връзка не би трябвало да може да си гледа все едно телевизор и да разбира всички планове на Волдемор , а обратното да не става .... Щом Лорда не може да издържи "на любовта"в чувствата на Потър, не би трябвало да може и обратното

Обобщено хубавите моменти в тази книга са : Първа глава , изтезанието на Хърмаяни ( преди да избягат ) и битката преди да избият всички смъртижадни , Потър да възкръсне и Волдемор да се самоубие.
Върнете се в началото Go down
http://teenhit.informe.com
~Принцесата Войн~
Учителка
Учителка
~Принцесата Войн~


Брой мнения : 115
Age : 28
Registration date : 28.08.2007

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeВто Авг 28, 2007 2:08 pm

Ми аз гласувах с Всички са страхотни,защото наистина всичките книта са страхотни!
Върнете се в началото Go down
kenyry
Грифиндорец
Грифиндорец
kenyry


Брой мнения : 71
Age : 28
Registration date : 30.08.2008

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeНед Сеп 07, 2008 11:38 pm

Според мен най-добра е първата книга - Хари Потър и Филосовския камък, защото там се срещаш за първи път с героите, за пръв път биждаш магиите и приключенията им. И ето защо аз най-много я харевсвам. Но и останалите са добри.
Върнете се в началото Go down
http://crysis-bulfleet.hit.bg
Скарлет Грифиндор

Скарлет Грифиндор


Брой мнения : 4
Age : 26
Registration date : 03.04.2009

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeСъб Апр 04, 2009 12:41 am

Аз гласувах за "Хари Потър и смъртоносни светии" и без обиди, ама превода на заглавието не е ли "Хари Потър и даровете на смъртта"?
Затова хубаво, че сте писали, че е 7-ма, пък то и си личи. На дригите заглавията са вярно написани. Smile
Върнете се в началото Go down
Hermione Granger




Брой мнения : 26
Registration date : 10.04.2011

Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitimeНед Апр 10, 2011 10:55 am

Извинете ,но не е ли ДАРОВЕТЕ НА СМЪРТТА А НЕ СМЪРТОНОСНИТЕ СВЕТИИ??????
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коя е най-добрата книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя е най-добрата книга?   Коя е най-добрата книга? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коя е най-добрата книга?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическа забава! :: Важно. :: Анкети-
Идете на: