Магическа забава!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Магическа забава!

Новата учебна година започва!
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Тетрадката на Аксилес

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Сеп 15, 2007 7:45 am

Това е моята тетрадка. Тук пиша домашните си.
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Домашно по Вълшебство   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Сеп 15, 2007 8:27 am


Домашно по вълшебство 1

Проф. Браян Рукууд тъкмо беше приключил с последния урок по вълшебство. Той каза на учениците, че са свободни и те като славеи изпълниха помещението със звънливите си гласове. Доброто настроение на учениците зарадва Рукууд и на лицето му се изписа усмивка.
Само Аксилес стоеше на чина си и бавно прибираше учебните си принадлежности. Тя изглеждаше тъжна, затова професора отиде при нея и я попита какво й е. Момичето отговори:
- Аз съм нова и все още не мога да се впиша в обстановката. Нямам никакви приятели. А и уроците ме затрудняват...
Професор Рукууд изслуша внимателно момичето, усмихна се и каза:
- Не се тревожи, всичко ще си дойде на мястото. Сега върви и помоли някого да ти помогне с домашното. Току виж спечелиш и приятел...
Аксилес благодари на учителя си и бързо излезе от стята с надеждата, че той е бил прав.
Когато се върна в момичешката стая, тя видя, че липсва сандъка с дрехите й. Момичето се поогледа, но не го намери. Тя търсеше ли търсеше, но нищо. Грифиндорката погледна през прозореца и видя сандъка си, паднал в един ров, пълен с кал. Изведнъж момичето изпита силен гняв. Кой си беше направил тази шега??? Ровът беше много дълбок и не можеше да се слезе в него. Изведнъж Аксилес си спомни за урока, който предаде Рукууд. Тя извади пръчката си замахна и каза:"Уингардиум Левиоса". Нищо не стана. Момичето се съсредоточи, засили се, замахна и изрече отново магическите думи. Изведнъж от пръчката й заблестя бледосиня светлина, която повдигна сандъка й чак до прозореца на стаята, в която се намираше малката грифиндорка. Аксилес беше много доволна от себе си. Тя се справи сама с проблема и едновременно с това си научи урока. Тя беше убедена, че отново ще използва тази магия стига да разбере кой й беше скроил този номер. А за какво, само тя си знаеше...
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2007 12:18 pm

Домашно по пророкуване 1


Един следобед Аксилес реши да излезе на двора, за да си набере малко чаени листенца и да си направи топъл и ароматен чай, тъй като малко я болеше гърлото. Тя се разхождаше бавно из двора и се радваше на слънчевите лъчи. Щом набра достатъчно листенца, тъмнокосото момиче се запъти към обратния път, но без да иска се спъна в един голям камък и изпусна всичките листенца. А те се подредиха по някакъв особен начин - наподобяваха някаква рисунка. В първия момент момичето не можа да разбере какво беше изобразено там. То събра падналите листенца и тъкмо да стане, но се усмихна и си каза, че може би... Тогава Аксилес отново хвурли листенцата и те се подредиха в същата картина, но този път тя беше по ясна и изразителна. Момичето видя палма. Тя не разбра какво означава това. Естествено тя нямаше как да знае, че не след дълго ще участва в Сървайвър, където щеше да има много палми...
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 5:33 am

Домашно по Защита срещу...


Както знаете моето най-голямо желание е да се изправя срещу леля си и да я убия. Затова в този случай бих използвала Авада Кедавра, тъй като целта ми е СМЪРТ. Няма смисъл от това тя да страда. Просто я искам мъртва. Затова в тази ситуация ще използвам Авада Кедавра.
Върнете се в началото Go down
Кийра Лестранж
Министър на магията
Кийра Лестранж


Брой мнения : 385
Age : 31
Localisation : In magic wolrd ...
Registration date : 06.08.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 7:06 am

200 точки Smile Ако искаш повече точки за дома - може да напишеш рп история ... ( ново мнения , е ще забравя да проверя иначе Razz )
Върнете се в началото Go down
http://teenhit.informe.com
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 8:41 am

РП исторя по ЗСЧИ


Аксилес излезе да се разходи из магическото селце Хогсмийд, за да го разгледа, тъй като имаше свободен ден. Момичето беше много щастливо, че може най-после да се откъсне от прашните книги и има възможност да се разходи на чист въздух. Единственото, което я натъжаваше е, че нейната много скъпа приятелка Ародоет й беше сърдита и не пожела да дойде с нея. Затова малката Ваорай вървеше съма из улиците на селцето. Тя мина през "Трите метли", за да пийне нещо, тъй като се беше уморила от дългото обикаляне.
Понеже не познаваше добре Хогсмийд, тъмнокоската тръгна по непознати улици и някък си стигна до Мракон-али. Момичето се поизплаши, защото беше чувала, че това място е много опасно и че тук има много зли магьосници. Тя бързо закрачи из улицата и чак сега се усети, че вече се беше стъмнило и всичко изглежда много зловещо. Група шумни младежи минаха покрай нея и тя настръхна от уплаха. Един от тях й подвикна нещо обидно, но момичето предпочете да "не го чува". Тя вървя още съвсем кратко, когато срещна мъж на около 40 с брада и белег под едното око. Момичето разбра че той не е магьосник, а просто дребен престъпник, защото той държеше нож вместо магическа пръчка. И въпреки това момичето се уплаши много, защото противникът й беше много по-голям и силен от нея. А той започна да се приближава и да й отправя закани. Момичето се затича в другата посока, но той я подгони и накрая Аксилес се оказа в задънена улица. Мъжът се приближи много близо до нея и тогава изведнъж тя каза:
- Авада Кедавра!
Когато отвори очите си видя мъжа да лежи мъртав върху паветата. Тя постоя така докато усмисли какво е направила, но бързо се сети че трябва да се маха преди някой да разбере, че тя е виновна за убийството. Момичето закрачи бързо и не след дълго намери обратния път към Хогуортс
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 8:58 am

Домашно по Трансфигурация



След като свърши часа по трансфигурация, малката чернокоса яналснарка бързо се отправи към кулата на Грифиндор. Тя седна на прилежно оправеното си легл, остави учебниците си и се замисли за урока, който научи току що. Той беше за това как се трансфигурира кибритена клечка в игла. В стаята при нея беше само Ейми, но тя беше растроена и Аксилес не искаше да й досажда, затова не говореше с нея. По едно време Другата грифиндорка излезе и Аксилес се зарадва, защото сега можеше на спокойствие да се поупражнява върху новата магия. Чернокоската от Аледон нямаше кибритена клечка. Тя обяче беше бидяла, че момичето, което спи до нея има кибрит, затова макар и да знаеше, че е непочтено, тя се разрови в багажа на момичето и взе една клечка след което остави всичко така, както го беше намерила. След това Аксилес се съсредоточи върху откраднатия предмет с надеждата той да се превърне в игла. При първия опит не се получи нищо. Яналснарката беше малко разочарована, но не се отказа. Тя се съсредоточи отново и си повтаряше заклинанието, но в този момент един грифиндорец влетя в стаята огледа се и излезе също така шумно, както беше влязъл и момичето съвсем загуби концентрацията си. Аксилес повтори опита си още няколко пъти, но без успех, затова тя реши, че има нужда от почивка. Тя лега и заспа. Когато се събуди видя, че в стаята има много хора, затова реши да отиде в библиотеката, която за нейно щастие беше празна. Ваорай за пореден път изпробва заклинанието и този път се получи. Момичето държеше в ръцете си игла. Но тъй като беше много развълнувана, тя без да иска се убоде.
Върнете се в началото Go down
Кармен Риддъл

Кармен Риддъл


Брой мнения : 132
Age : 33
Registration date : 06.08.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeВто Окт 02, 2007 9:17 am

Хареса ми! Браво Изключителен и +400т.
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 20, 2007 5:41 am

Домашно по Трансфигурация - Енгорджио



Беше мрачен и дъждовен ден. Небето беше покрито с облаци и силният вятър смразяваше всичко навън. Това беше един много труден ден за Аксилес - денят, в който погребват Лорд ван Дарън. Момичето беше много тъжно и нищо не можеше да спре сълзите й. Тя стоеше сама в своята стая (в дома ван Дарън) и не спираше да плаче, а природата сякаш скърбеше с нея.
Изведнъж на вратата се почука. След като Аксилес не отговори, вратата се отвори и в стаята влезе Ародоет. Тя носеше красива черна рокля и беше донесла букет от канафили. Ваорай погледна приятелката си, но не каза нищо. Ародоет се приближи и я прегърна, с надеждата да я успокои.
- Време е да се обличаш - каза синеочката.
- Аз... не знам какво да облека.
- Сега ще намерим. Спокойно.
Ародоет стана и отиде до големия дървен гардероб, който стоеше до прозореца. Тя го разтвори и започна да търси нещо подходящо. Единствното, което успя да немери беше една черна рокля, която беше доста стара и вече малко поизбеляла.
- Какво ще кажеш за това?
- Няма начин! Виж колко е малка. Няма да ми стане.
- Нищо, пробвай я - каза обнадеждаващо момичето.
Аксилес отиде зад паравана, който Лорд ван Дарън й беше измайсторил. Той беше направен от дъски и тъмен плат с различни цветя.
- Неее - каза Аксилес. - Не става.
Момичето отново облече предишните си дрехи и отиде при Ародоет.
- Хей - каза синеочката. - Ние не учихме ли някакво заклинание за уголемяване на предметите?
- Да. В час по трансфигурация.
- Ами хайде де, пробвай го.
Аксилес остави роклята на леглото, извади магическата си пръчка и се съсредоточи.
- Енгорджио!
В този миг роклята стана малко по-голяма.
- Сега трябва да стане - каза обнадеждена Аро.
Яналснарката отново се преоблече, но този път роклята й беше съвсем по мярка.
- Да върви - каза тя.
Двете грифиндорки взеха букета и слязоха на долния етаж, където бяха хората, дошли да кажат последно "Сбогом" на своя добър приятел. След това всички се отправина към гробището.
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 20, 2007 6:02 am

Домашно по История на магията



Аз съм от дом Грифиндор, но се възхищавам на Хелга Хафълпаф. Останалите трима основатели избират своите ученици според някакви критерии - дали са умни, смели или... чистокръвни. Но Хелга Хафълпаф освен работливите взимала всички останали под своя покрив. Тя е прибирала всички ученици, които не са отговаряли на другите изисквания. На кратко казано още преди толкова много години, когато на власт са били монарси и демокрацията дори не е била сънувана от някого, тази жена е вярвала в най-ценното човешко право познато днес - правото на равенство. Защото най-демократичната страна - САЩ, а и не само тя, твърди, че всички хора се раждат равни, с равни права. Ето защо всички ученици, коитоимат магически способности трябва да имат възможността да се убочават наравно с другите без значение дали са чистокръвни или не.
Върнете се в началото Go down
Кармен Риддъл

Кармен Риддъл


Брой мнения : 132
Age : 33
Registration date : 06.08.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 20, 2007 8:06 am

Казах, че РП-то е пожелание, а не, че това ви е домашното! Ще изчакам 1-2 дена за истинското домашно.
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 20, 2007 10:17 am

Домашно по Трансфигурация - Енгорджио 2


Както знаем "енгорджио" за промяна на размера на различни предмети и по-точно уголемяването им. Аз бих използвала това заклинание, защото то може да бъде много полезно в различни ситуации. Ще дам един съвсем случаен пример. Да речем, че роклята ти не ти става - можеш да я направиш по-голяма. Но "енгорджио" може да послужи и в много други ситуации, например в битка. Всеки уголемен предмет може да се превърне в полезно оръжие. Бих използвала "енгорджио", защото има голямо приложение в живота на един вълшебник.
Върнете се в началото Go down
Arodoet
Префект /Грифиндор/
Префект /Грифиндор/
Arodoet


Брой мнения : 381
Registration date : 13.07.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeЧет Окт 25, 2007 2:45 pm

Браво Аксилес. Напълно съм съгласна с мнението ти. И макар да не е точно по темата, ще ти дам 40 точки за домашното, защото и други явно не са я разбрали.
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 27, 2007 6:35 am

Arodoet написа:
Браво Аксилес. Напълно съм съгласна с мнението ти. И макар да не е точно по темата, ще ти дам 40 точки за домашното, защото и други явно не са я разбрали.
Не съм съгласна, че домашното ми не е по темата. Вие написахте: "Значи... искям дя ми няпишйетйе в тетрядкитйе си нещйо което ви е впечатлилйо и ви йе харесяло за койтйо и да е от дйомоветйе или създателитйе им." И аз писах за създателката на дом Хафълпаф. И защо ме е впечатлила точно тя. Моля да обосновете мнението си! Не сте споменали, че трябва да търсим факти, а просто да напишем нещо, което ни е впечатлило. Мен ме е впечатлило това.
Върнете се в началото Go down
Arodoet
Префект /Грифиндор/
Префект /Грифиндор/
Arodoet


Брой мнения : 381
Registration date : 13.07.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСъб Окт 27, 2007 11:27 am

Права си момичетйо ми. Явно аз не сям се изразила правилнйо и тъй кято ти си писяла наистиня по темата, веднага ще нанеся коерекция като прибавя ощйе 20 точки към миналите 40 за домашнйото ти. Надявам се да си дйоволня. И отновйо се извинявам зя грешкята Razz
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСря Окт 31, 2007 8:22 am

Домашно по История на магията



1. Никой не може да се магипортира от едно място в Хогуортс, нито от Хогуортс на друго място.
2. Когато някой мъгъл се приближи доста до Хогуортс, той вижда надпис, че е опасно за живота или пък ще се сети за нещо, което е забравил и ще се отклони от мястото.
3. На стените, ограждащи Хогуортс са сложени заклинания против натрапници.
4. Неоградената част на замъка пък е защитена от гората на Хогуортс наречена "Забранената гора".
5. Стените на замъка са омагьосна ,така че да няма никакви магически връзки между някой и някой ,така че да пазят психическото и физическото здраве на учениците.
Върнете се в началото Go down
Arodoet
Префект /Грифиндор/
Префект /Грифиндор/
Arodoet


Брой мнения : 381
Registration date : 13.07.2007

Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitimeСря Окт 31, 2007 5:37 pm

Отлично Аксилес. Благодарение на товя ти домашно ти допринесйе с още 70 точки за своя дом
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тетрадката на Аксилес Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тетрадката на Аксилес   Тетрадката на Аксилес Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тетрадката на Аксилес
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическа забава! :: Учението :: Домашни-
Идете на: