Магическа забава!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Магическа забава!

Новата учебна година започва!
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 странните знаци и сънища на Айси

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeНед Окт 21, 2007 1:32 pm

В библиотеката влезе Айси...Цяла нощ не можеше да заспи,защото имаше странни сънища.Реши че най-подходящото място е тук за да разбере какво означават.Тръгна да търси някоя книга и започна да обикаля покрай полиците.Най-накрая откри нещо и започна да разглежда.Прелистваше страница след страница докато видя точно това което и трябваше.Зачете се и тръгна към библиотекарката за да запише книгата си,като не откъсваше поглед от страниците.Така се беше зачела че не видя момичето което ходеше пред нея...
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeНед Окт 21, 2007 1:42 pm

Това момиче беше Аксилес. Тя също четеше нещо, което беше обзело до край нейното внимание. Момичето четеше последния брой на "Пророчески вести". В него пишеше, че небезизвестният магиосник Снелиус е намерен мъртав на Мракон-али. Обаче не бяха побликувани никакви подробности относно убийството. Тази новина силно обезпокои Ваорай и тя също не забеляза момичето , което вървеше зад нея. Яналснарката спря изведнъж и другото момиче се блъсна в нея.
- Хей, внимавай къде вървиш - каза тя.
- Съжалявам - извини се Аксилес, но явно това не беше достатъчно, защото другото момиче...
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeНед Окт 21, 2007 1:52 pm

-Ох..докаде бях стигнала...-чудеше се тя и търсеше страницата в която четеше допреди секунда.След това погледна другото момиче и забеляза че то също чете нещо интересно..
-За убииството,а?Доста странно ми се стори...жалко че няма повече подробности.-каза слидеринката като се усмихна.-Между другото аз съм Айси!Приятно ми е!-добави тя ,но гледаше предпазливо грифиндорката.Все пак не е слидеринка и беше по-предпазлива..
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeНед Окт 21, 2007 2:04 pm

- Аксилес -овърна яналснарката. - Аксилес Ваорай. А колкото до убийството... трябва да науча нещо повече.
- Защо те е грижа? Умрял е някой си и толкова.
- За мен не е все едно. Той ми беше... няма значение.
Айси погледна Аксилес, но не каза нищо.
- Е, ти си от дом Грифиндор, нали така? А чистокръвна ли си - заговори най-после момичето?
"Невъзможно е да срещнеш слидеринец и да не чуеш този въпрос" - мислеше си Ваорай.
- Да, чистокръвна съм - отговори гордо тя. - При това съм наследница на кралския род Ваорай.
- Не съм ги чувала - каза разсеяно слидеринката, която разлистваше, книгата, която беше взела току що.
Извднъж странен полъх премина покрай двете момичета. Небето навън притъмня, а свещите в библиотеката в миг се изгасиха. Полъхът премина в ураганен вятър, но след секунда всичко утихна.
- Какво беше това - попита Айси?
- Трия - каза студено Аксилес.
Слидеринката погледна към стената, където беше изписано:
"Внимавай Аксилес. Идвам за теб!"
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeПон Окт 22, 2007 2:18 am

-Е сега вече и на мен ми стана интересно!-каза Айси.-Цялата тая работа явно наистина има нещо общо с теб , а ? Даскалите ще побеснеят ако разберат...Хах спокойно няма да казвам нищо,ако ми обясниш какво става тук и защо трябва да се пазиш?-след това каза "акцио" и към нея долетя един книгоразделител с който отбележи докъде е стигнала.После затвори голямата книга и я прибра под мантията си.Изведнъж и причерня и тя падна на пода.Ваорай се уплаши и се хвърли към слидеринката:
-Айси!Айси!Чуваш ли ме?-започна да вика тя.След като момичето се свести каза:
-Ето затова дойдох тук.Тези припадания се случват откакто най-добрата ми приятелка почина...Дано не е това което си мисля!-уплаши се тя-Господи , не пак !Не ми го причинявай още веднъж!
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeПон Окт 22, 2007 5:13 am

- Мисля, че и ти имаш какво да ми разказваш - каза яналснарката. -Какво ще кажеш да седнем ей там и да ти разкажа за себе си, а след това и ти на мен, стига да искаш...
- Добре - съгласи се слидеринката.
Двете се отправиха към един диван под прозореца и след като се настаниха удобно, Аксилес започна да разказва:
- Родена съм в Аледон - столицата на Яналснар, кралството на родителите ми. Те са починали, когато съм била малка, следователно аз съм единствена наследница на всичко. Обаче злата ми леля, Трия, искаше властта и се опита да ме убие. За щастие не успя, но загубих сянката си.
- Какво нямаш сянка? Това е невъзможно?
Айси запали една всещ. Ваорай сложи ръката си пред нея и слидеринката се увери, че момичето от Аледон наистина няма сянка.
- Леле! Какво става после?
- Аз живях много време с Лорд ван Дарън, който ми беше като баща.
- Беше?
- Той е мъртъв.
- Аз... съжалявам - каза тихо слидеринката. - А какво общо има Снелиус?
- Той е стар враг на Трия. Готвехме заговор срещу нея, но явно е разбрала и го е убила, както и Лорд ван Дарън...
- Интересен живот имаш.
- Да, но май и твоят не ми отстъпва. Е, каква е твоята история - попита яналснарката и впери поглед в събеседничката си?
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeВто Окт 23, 2007 1:33 am

-Ами започвам с моята историйка.Тя не може да се мери с твоите приключения но...Всичко започва от Сибир-там съм родена.Живеех в бедно семейство и колкото и да е странно,въпреки че съм от Слидерин не съм чистокръвна.В обикновеното училище никой не ми обръщаше внимание и нямах приятели,докато в къщата срещу нас не се нанесе бъдещата ми най-добра и единствена приятелка Ванеса.В продължение на 6 години бяхме като сестри.Това беше най-хубавия период в досегашният ми живот.Разбира се на хората като мен не им се полага толкова много щастие и денят в който трябваше да се разделиме дойде.Връщахме се от училище и си мечтаехме какво ще правим когато поеаснем...не помня много...само зелена светлина и съскане на змия.Когато се свестих,Ванеса лежеше мъртва на земята.Тогава не знаех че въобще съществува магията.Решена да разбера какво се бе случило,започнах да се ровя в различни книги.Един ден майка ми ми обясни за Хогуортс и каза че цялата тази история е свързана с мен.Оказа се че не Ванеса е трябвало да умре,а аз.Така се озовах тук.Родителите ми решиха че трябва да съм в Грифиндор,за да се боря срещу злото,но шапката реши че трябва да съм в Слидерин.Честно да ти кажа нашите все още не знаят за това,както и не знаят за посланията ми от Ванеса..Всяка вечер тя ми се явява и ми казва че трябва да се пазя.Странно но припадъците започнаха да стават все по-чести, а преди малко тя ми каза "Той идва!Пази се , пази и хората около себе си"Не съм готова да се боря срещу него,но щом трябва...ще се справя.Единственото от което се боя е да не стане нещо с родителите ми,защото освен тях той няма какво да ми вземе!
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeВто Окт 23, 2007 5:48 am

- Това ми звучи толкова познато - каза тихо, сякаш на себе си, Ваорай. - Трия погуби Лорд ван Дарън - единственият човек, който ми беше останал на този свят, моето единствено семейство.
След това яналснарката замлъкна и постоя така, замислена за своята мъка. Но изведнъж се сети, че не е сама и се обърна към Айси:
- Ами ти... ти говориш за... "него", този, който е убил твоята приятелка. Ами кой е той?
Аксилес впери големите си тъмни очи към слидеринката и се надяваше да получи отговор, който да задоволи любопитството й.
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeЧет Окт 25, 2007 1:02 am

-Всъщност и аз не знам.Подозирам един човек но...-Айси също се замисли.Не може такъв човек да убива невинни момичета.След това се сети нещо и каза:
-Ами да!Той е!Вече съм сигурна!Ето защо ме гледаше така и ме отбягваше!Сега оства само...Господи това ще сасипе цял Хогуортс!Не мога...Какво да правя?-след това погледна Ваорай която я гледаше учудено
-Ваорай,моля обещай че няма да казваш на никой за това!Човекът ,който уби Ванеса е...Албус Дъмбълдор!!!
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeЧет Окт 25, 2007 8:32 am

- Какво? Това е невъзможно! Как Дъмбълдор ще убие приятелката ти - запита учудено Ваорай?
- Той е сигурна съм!
В очите на слидеринката имаше огън и скръб по загубената й приятелка. Яналснарката се замисли. След всичко, което й се беше случило беше разбрала само едно - не може да вярва на никого. Затова тя допускаше, че Дъмбълдор може би е убил Ванеса. А колкото до Айси, за сега нямаше причина да поставя думите й на съмнение, тъй като това не засягаше момичето от Аледон. Аксилес погледна към слидеринката и каза:
- Обещавам!
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeПет Окт 26, 2007 1:15 am

-Благодаря.Сега ,обаче немога да свърша това за което съм дошла!Ако нещо се случи на Дъмбълдор цялото училище ще се разпадне!Проблема ,обаче е там че той иска да направи същото с мен,което направи с Неси!Какво да правя?-каза Айси притеснено.Тя гледаше Ваорай объркано и очакваше тя да и помогне но и двете мълчаха и размишляваха...
Върнете се в началото Go down
Ваорай

Ваорай


Брой мнения : 201
Registration date : 12.09.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeПет Окт 26, 2007 7:20 am

- Ами не знам - каза най-после яналснарката. - Но каквото и да решиш, аз ще ти помогна.
Слидеринката погледна Аксилес доста изненадано, сякаш не беше очаквала да чуе това.
- Наистина ли - попита я тя?
- Ами... да. Понякога си мисля, че моята битка вече е загубена. Но може би твоята не е. И ще се радвам да ти помогна.
- Благодаря ти.
- Знаеш ли, странно е...
- Кое - попита Айси?
- Ами... ти си от Слидерин, аз от Грифиндор. Някак неестествено е да се разбираме. Ти как мислиш?
Тогава Айси каза:
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitimeЧет Дек 06, 2007 1:48 am

- Наистина е доста странно...-замисли се тя и запрелиства страниците на книгата си.Зачете се в нещо и се унесе в статията.Прелистваше ли прелистваше страниците и сякаш четеше всяка една за секунди.Ваорай гледаше слидеринката с ококорени очи, а Айси продължаваше.Изведнъж се сепна , затвори четивото и каза :
-Да , беше доста интересно ,но не открих нищо ...- когато забеляза учуденото лице на грифиндорката се сети какво е станало и добави - О, май пак съм чела бързо.Извинявай ако съм те уплашила. - засмя се Айси след това...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





странните знаци и сънища на Айси Empty
ПисанеЗаглавие: Re: странните знаци и сънища на Айси   странните знаци и сънища на Айси Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
странните знаци и сънища на Айси
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическа забава! :: Хогуортс!!! :: Библиотеката-
Идете на: