Магическа забава!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Магическа забава!

Новата учебна година започва!
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeСъб Апр 12, 2008 12:40 pm

Още не се беше свечерило когато Поспаланчо искаше да си ляга.Фийби веднага го прибра в легълцето му.Веднага след това прятелите й я извикаха да се разходят из някакво ново място.Говорело се,че от там щом си влезъл-няма да излезех.Госпожицата с малко страх се съгласи.Макар това тръгнаха.Ето че и това потайно място беше пред очите й.Външно Изглеждаше като закрит лабиринт,а вътре същинска египетска гробница.Приятелите тръгнаха и започнаха да говорят и за тайната на тази "гробница" .
-Хей,знаете ли,че тук се говори,че е скрит почти 4 каратов диамант и още около 4 1,49 каратови?Преди 1500 години фараон с магически сили го е оставил тук...и същевременно това значи,че...В ТОЗИ КАМЪК ИМА МАГИЧЕСКИ СИЛИ,А ОСТАНАЛИТЕ 4 СА САМО СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ,КОИТО СТРУВАТ ДОСТА ПАРИ!
Всички тръгнаха устремено,за да търсят тези камъни.задълбочени в дискусийте си изведнъж всичко утихна.Фийби се обгледа и не видя нищо...тъй като реши,че е прекалено тъмно в тази "гробница" тя запали факъл,но пак нямаше никой.Започна да търси път към някоя врата,която ще я изведе навън.Лута се дълго,а намери само 1 врата,която беше особенна от другите.Отвори я,а вътре имаше свещ...запали я.Пред тази малка свещичка блеснаха 5 големи диаманта!Това бяха 5-те загадъчни диаманта,които се криеха в тъмницата.Бързо тя ги сложи в чантата си и продължи да търси път...
През това време:
Котето на Хелуел се събуди от неспокойствиие нещо му имаше!Сякаш предстоеше земетресение(знаете,че животните усещаткогато ще има земетресение и се държат различно).Бързо се разсъни,отвори само вратата и тръгна по мириса на парфюма на Фийби.Стигна до "гробницата" и продължи да души следите й.
При г-ца Хелуел:
Момичето видя своя котарак и го гушна силно.Веднага щом го пусна на земята то се върна по пътя,които беше минал преди мако,а стопанката му го последва.Изведнъж почувстаха полъха на вятъра.Това беше мястото от което бяха влезли.Фийби прегърна силно Поспалачо и изчака малко,за да види дали все още приятелите й няма да излезнат.Чака дълго,но никой не излезе от тази загадъчна сграда.Вече тя беше разбрала,че донякъде легендата била правя.Само едно нещо си мислила-явно камъкът не е имал сили,защото не почувства нищо кагато го взе.Тръгна към дома с котарака си,а изведнъж нещо в чантата й се размърда.Отвори я и от нея сияеше силна светлина.Това беше камъкътчиято сила все още не беше отворена.Учуди се и изведнъж от никъде върху скъпоценния камък се получил надпис,който гласял:
"Който прочете това,
ще получи странна сила на мига.
Каквото иска да си вземе
намира го навреме.
С ръката си ще предърпва той
различни предмети безброй.
И когато иска нещо на някой да направи
ще прониква в ума му без душевни рани.

Прочела го на глас.Обвзела я сила,която не била чувствала досега.Изведнъж тя съгледа изгубеният си дневник на земята,поиска да го вземе и изведнъж със синя светлина предметът се появи в ръцете й.Това беше силата,която тя беше получила от скъпоценния камък.Много радостна от това събитие Фийби Хелуел се прибра с Поспаланчо в дома си.Тя без да мисли реши,че ще е по-добре 5-те камъка да бъдат дарени на музея в Хогуърдс!Тогава погледна котарака си и реши-ще дари само 4 от 5 скъпоценни камъни,защото 1 от тях ще бъде за нейното сладко коте.Взе един от камъните и го дохвърли на поспаланчо.Уморена от приключението Фийби ли легна,а нейното любимо коте все още се радваше на новата си придобивка...
Върнете се в началото Go down
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeСъб Апр 12, 2008 1:50 pm

Петте скъпоценни камъка намерени от Фийби Хелуел (nade1):
Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък B470ef62d2
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeСря Май 07, 2008 9:15 am

... Фийби лежеше спокойно и гледаше как малкото животинче размята така красивият скъпоценен камък , без дори да подозира каква невиждана сила и мощ се крие в него . Изведнъж до нея се приближи чернокосо , синеоко момиче което я изгледа доста студено и мрачно , до толкова че на Фийби и се прищя да се махне оттам . " Това дали не е тази Айси Фроузен за която чух странните неща ? " замисли се момичето и зачака слидеринката да каже това , което беше наумила .
- По - добре не му давай да си играе с това ! Предполагам вече си разбрала , защо ти го казвам . - проговори монотонно чернокоската . - Ти да не си нова тука ? Или си от тия отшелниците , дет мислят че са по - интересни , ако никой не знае нищо за тях . Ако все още не си станала , ти препоръчвам да не се присъединяваш към тях - всички ги мразят ! Личен опит ! Айде , доскив и внимавай с тая дрънкулка ... - довърши момичето като продължи по пътя си , когато Фийби реши да я .....


( гледам че никой не ти е отговорил затова почнах аз да бръщолевя глупости )
Върнете се в началото Go down
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeПет Май 09, 2008 6:12 am


-Почакай Айси-провикна се Фийби.-Има ли нещо,което още се кри е в този камък освен силата? Shocked Знаеш ли още нещо?
Айси я погледна изпитателно и продължи да ходи.Г-ца Халиуел си тръгна и по пътя си,защото разбра,че явно наистина не й е мястото там.Изведнъж Айси се обърна...
-Мажду другото...
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeПет Май 09, 2008 11:08 am

- Между другото , знам някои неща за тея камъни , но знам и човека който може да ти обясни по - подробно от мен . - измънка Айси , като се сети колко отвратително е когато си нов и те подритват . Добре поне че бяха Ванеса , Тереза , Кира , Драко , Том и другите че да я поосвестят и да забрави поне малко отвратителното си минало и настояще . Все пак гледаше да се държи по - невменяемо , за да може Фийби да разбере че Айси не с всеки е приятелка , пък и останалите от групата също не бяха случайни като например Драко Малфой - гаджето на слидеринката .
- Хайде ! Какво гледаш ! Към забранената гора ! - каза синеочката
- Аз ... не съм сигурна ... нали е забранена - заговори предпазливо Хелуел
- Какво ? Да не те е страх ? Виж щом си се забъркала с тези камъни , нямаш избор ! Каквото си направила вече е в миналото , а сега някак трябва да те оттървем и от дрънкулките и от силите ти ! Точно сега изобщо не ти трябват ! - проговори с повишен тон Фроузен и подкани момичето
.
Върнете се в началото Go down
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeПет Май 09, 2008 1:25 pm

-Добре,но...-измрънка Фийби.
-Хайде де!!!-каза Айси.
Тръгнаха към забранената гора,но г-ца Хелуел каза;
-Не съм съгласна да давам силите си!
-ПуфФфФ...така ли?Лош избор...Трудно ще ги овладееш...Доста са опасни...-отговори Айси Фроузен
-Ще се опитам да ги овладея,но няма да се дам...-отговори Фийби
-Хъм...решителна,а?Това ми хареса,но не забравяй,момиче,че не всичко е толкова лесно...
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeСря Май 28, 2008 4:26 am

След дълго тичане към забранената гора двете момичета най-накрая се озоваха пред първия ред високи , почтиневиждащи се от гъстата мъгла , дървета.Айси тръгна напред,но забеляза че Фийби стои вцепенена и уплашена до едно дърво .
- Хайде ! Да не ти е за първи път , та стоиш така ! Тръгвай че ще закъснеем !
- Ами ... то ... - замъца Хелуел
- Ооо , Господи ! На теб наистина ти е за първи път ! - повиши тон Айси и това което сега разбра изобщо не и хареса . Беше и писнало от новодошли лигли , които ги е страх от най - малкото нещо . Още повече се дразнеше че те се забъркваха в неща от които не разбират нищичко . Във Фийби обаче имаше нещо , което я правеше различна от останалите . Точно заради него слидеринката и помагаше . Фийби усети че с такова държание ще отблъсне Фроузен , но нямаше как да се промени ! Или можеше ...
- Аз .... - опита се да замаже положението Фийби , но разбра че каквото и да каже , Айси ще продължи да се държи скептично
- Ох тръгвай ... Веднага !!! Да не мислиш че дойдох тук само заради теб ! Аз също си имам работа и можех да реша и твоето проблемче , но щом така си решила - стой си тук ! Ако мислиш че това е страшно , явно не си за тук ! - отвърна рязко синеочката като обърна гръб и тръгна забързано нанякъде като си мърмореше нещо . Това което каза накара Хелуел да се замисли . Проблемче ? Нима всичко това беше просто малко проблемче за Айси ? И каква ли работа имаше чернокоската в забранената гора при свечеряване ? Любопитството на Фийби надделя и тя извика след слидеринката :
- Айси , чакай ! Идвам ! - и затича по момичето , което дори не спря да я изчака . Когато я настигна едвам дишаше от умора . - Можеше да ме изчакаш ! - синеочката я погледна студено и Хелуел замълча .
След дълго вървене по слидеринката , момичетата спряха .
- Слушай сега ! Прекалено много ме бавиш ! Това което ще видиш трябва да си остане между нас ! Разбираш ли ме ?
- Мхм - кимна Хелуел . След секунда проблясна силна светлина и Фийби закри очите си с ръка . Когато всичко утихна момичето откри лицето си и се огледа за Айси . Изведнъж до нея скочи черна като катран пума . Само очите и напомняха на някой познат човек . Кой ? Кой беше с бели като сняг очи ? Изведнъж момичето се ококори и едвам продума :
- А-а-а-айси ? - пумата кимна леко с глава . Фийби разбра че Айси е зоомаг и се опита да я погали . Когато протегна ръка , животното се отдръпна и направи знак на момичето да се качи върху гърба му .
- Сигурна ли си ? - попита недоумяващо Хелуел . Котката отново кимна и двете потеглиха навътре към гората ....
Върнете се в началото Go down
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeВто Юни 03, 2008 7:12 am

-Доста е страшничко тук...-промълви Фийби.
Веднага щом чу това,Айси изръмжа силно.Това беше знак,че се е ядосала от думите на г-ца Халиуел.
Не след дълго Айси направи знак,че са стигнали до мястото.Пред тях имало малка пешера,която не изглеждала никак страшно.
-Е,това ли е взичко?Пещера!?-каза Фийби Халиуел.
-Влизай,лигло.Не говори преди да си видяла.-каза строго Айси като по същото време се превръщаше отново в човек.
Фроусен я бутна Фийби в пещерата и запали факел.
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeВто Юни 10, 2008 1:32 pm

Двете вървяха из големи коридори , минаваха под тесни пролуки и прескачаха големи трапове . Фийби изгуби дирята и само гледаше с ококорени очи . Тя вървеше прекалено бавно и тогава Айси направи нещо неочаквано ....
- Дай ми ръка !
- А ?
- Дай ми ръка !!! - каза синеочката като погледна смирено Хелуел . - Довери ми се ! - продължи спокойно Фроузен . Момичето кимна одобрително и хвана за ръка слудеринката . Фийби за първи път усети топлината в иначе така студените очи на чренокоската .....
Върнете се в началото Go down
Фийби Хелуел
Слидеринка
Фийби Хелуел


Брой мнения : 79
Registration date : 10.04.2008

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeНед Юни 15, 2008 10:52 am

-Знаеш ли на къде ходим?-попита оплажено Фийби.
-Знам всичко.-безразлично отговори Айси.
Двете тръгнаха към някаква светлина,който дори и от далече ги заслепяваше силно.Фийби се спря и успя само да промълви:
-А...айси...В-иж...
-Какво има пък сега?От тъмното ли се оплаши?!-извика ядосано синеочкатА.
-Не...погледни...погледни надолу...-каза шепнешком Халиуел-Има нещо живо там долу...
-О не,досадници...-каза Аси сякаш бяха малли,нахалн и любопитни хлапета,но не бяха толкова безобиди колкото звучеше от казаното от Айси.Tова бяха 3 огромни друглави зверове.
-Нека се приготвим за битка.
Върнете се в началото Go down
IcY_FrOzEn

IcY_FrOzEn


Брой мнения : 166
Registration date : 06.10.2007

Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitimeСря Сеп 03, 2008 11:40 am

- Мммм... МОЛЯ !?! - разтрепера се Фийби . Не и стигаше случолото се днес , та и сега щяха и да се бият !
- Добре ... стани зад мен и да не си мръднала докато не ти кажа ! Щом ти дам знак тичаш напред колкото можеш ... и не се обръщай каквото и да чуеш ! Внимавай на завоя до белите скали ... там е Дявоската дупка , а повърхността около нея е мокра и хлъзгава . Когато минеш покрай нея върви 97 крачки . Точно 97 ! Тогава се изправи и кажи , че си дошла с Айси Фроузен и обясни къде съм . Разбра ли ?
- На кого да го кажа ? И кои са те ? А ако има още такива изроди по пътя ? - заразпитва уплашено Хелуел
- 97 крачки ! Няма да видиш никой преди да кажеш името ми , но след като го направиш ще те попитат къде съм . Щом това стане и обясниш , ще се покажат . И спокойно , тези твари винаги са на едно място ! - обясни Айси на момичето , което гледаше слидеринката право в очите. Явно се притесняваше за Фроузен и тя го усети .
- Не се притеснявай за мен ! Ако направиш всичко като хората няма да ми се случ нищо . - допълни синеочката и се усмихна за първи път на уплашената така да се каже " новачка " . Това по някакъв начин успокои Фийби и тя се скри зад слидеринката . Последваха няколко заклинания срещу вече приближаващите зверове и тогава Айси извика :
- Сега , Фийби !!! Тичай ! - и Хелуел направи точно това , което Фроузен и бе казала - затича с всички сили и не се обърна дори за миг ...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък   Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Г-ца Хелуел и тайната на скъпоценния камък
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическа забава! :: Важно. :: Тайни около училището!-
Идете на: